Kanye West, Bat For Lashes i Charli XCX nagrywają dla Katniss Everdeen

21 października 2014
ok. 2 minut czytania

Lorde pełni funkcję kuratora ścieżki muzycznej. Nagrała też piosenkę „Yellow Flicker Beat” oraz wraz z Miguelem pojawiła się w numerze „This Is Not A Game”, który przygotowali The Chemical Brothers. Teraz nowozelandzka wokalistka ujawniła, iż na płycie znajdą się ponadto piosenki z udziałem takich twórców jak Kanye West, HAIM, Bat For Lashes, CHVRCHES, Charli XCX, Pusha T, Q-Tip i Raury.

Oto tracklista:
Stromae – „Meltdown”(feat. Lorde, Pusha T, Q-Tip, HAIM)
CHVRCHES – „Dead Air”
Tove Lo – „Scream My Name”
Charli XCX – „Kingdom” (feat. Simon Bon)
Various Artists – „Track 5”
Raury – „Lost Souls”
Lorde – „Yellow Flicker Beat”
Tinashé – „The Leap”
Bat for Lashes – „Plan the Escape”
Grace Jones – „Original Beast”
Lorde – „Flicker” (Kanye West Rework)
XOV – „Animal”
The Chemical Brothers – „This Is Not a Game” (feat. Miguel)
Lorde – „Ladder Song”

W nowej odsłonie młodzieżowego science fiction Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) trafia do Dystryktu 13 po tym, gdy zniszczyła Igrzyska na zawsze. Pod przewodnictwem prezydent Coin (Julianne Moore) i dzięki radom jej zaufanych przyjaciół, dziewczyna rozpoczyna walkę, żeby uratować Peetę (Josh Hutherson) i naród, który jest poruszony jej odwagą. W obsadzie produkcji znaleźli się też Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Elizabeth Banks, Philip Seymour Hoffman, Jeffrey Wright, Donald Sutherland oraz Stanley Tucci.

Dzieło jest kontynuacją dwóch wcześniejszych dzieł „Igrzysk śmierci” (2012) oraz „Igrzysk śmierci: W pierścieniu ognia” (2013). Film powstał w oparciu o trzeci tom literackiej serii Suzanne Collins, „Kosogłos”. Opowieść została podzielona na dwie części – pierwsza z nich trafi do kin w listopadzie tego roku, druga w 2015.

Za kamerą stanął Francis Lawrence („Jestem legendą”, „Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia”). Scenariusz napisał Danny Strong („Kamerdyner”).

Obraz trafi do kin 21 listopada. Premierę soundtracku wyznaczono na 17 listopada.