Kanye West jako butelka wody Perrier

30 września 2018
ok. 1 minuta czytania

Raper pojawił się w programie jako muzyczny gość w zastępstwie Ariany Grande, która zrezygnowała z występu ze względu na „emocjonalne napięcia”. Kanye West wykonał wspólnie z Lil Pumpem piosenkę „I Love It”. Panowie nie tylko ocenzurowali tekst (nie przeklinali), ale także wystąpili w innym przebraniu niż w teledysku, a mianowicie jako butelki. Klip można obejrzeć poniżej.

Kanye West wykonał później także numer „We Got Love”, który napisał na potrzeby albumu Teyany Taylor „K.T.S.E”. Wokalistka zresztą towarzyszyła raperowi.

Artysta na koniec zagrał numer „Ghost Town” z albumu „ye”. Westowi towarzyszyli na scenie 070 Shake i Kid Cudi. Występ wzbudził kontrowersje, gdyż raper ubrał czapkę z napisem Make America Great Again wyrażając po raz kolejny poparcie dla prezydenta Trumpa.

Kanye West to obecnie jeden z najpopularniejszych raperów. Jego płyty rozeszły się w nakładzie 32 milionów egzemplarzy, a w formacie cyfrowym ściągnięto je 100 milionów razy. Zdobył ponad 20 statuetek Grammy. Magazyn „Time” dwukrotnie zamieścił go na liście „100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie” – w 2005 i 2015 roku. Amerykanin nie boi się kontrowersji i chętnie łączy muzykę ze sztuką. Jego ósmy krążek to „ye” z czerwca 2018 roku.

Mimo zapowiedzi (na 29 września) raper nadal nie wydał albumu „Yandhi”.