Kanye West zachęca do robienia własnych okładek płyty „ye”

3 czerwca 2018
ok. 2 minut czytania

Narzędzie zostało nazwane yenerator i można dzięki niemu na okładce albumu Kanye Westa ułożyć dowolny napis. Sam Kanye West napisał na płycie „I hate being Bi-Polar its awesome”.

Ósmy krążek w dorobku rapera zawiera siedem kawałków. Goście to m.in. Ty Dolla $ign, Kid Cudi, Nicki Minaj, Charlie Wilson, Kevin Parker i Lil Yachty.

Na „ye” usłyszymy wyjątkowo mocne, prowokujące i aktualne teksty. Pierwszy kawałek rozpoczynają wersy: „Najpiękniejsze myśli zawsze występują w towarzystwie tych mrocznych / Dziś poważnie myślałem, że cię zabiję”. W „Wouldn’t Leave” Kanye odnosi się do swojego kontrowersyjnego komentarza na temat niewolnictwa. Nie brakuje też odniesień do kwestii #MeToo.

„ye” dostępne jest juz w serwisach cyfrowych.

Kanye West zaprezentował album przedpremierowo na specjalnej imprezie w Jackson Hole w stanie Wyoming, czyli w miejscu, w którym powstawał materiał. Wydarzenie było transmitowane za pośrednictwem aplikacji WAV. W drodze na listening party artysta zrobił telefonem zdjęcie, które trafiło na okładkę wydawnictwa – tę informację ujawniła Kim Kardashian.

Oto tracklista „Ye”:
1. Premeditated Murder
2. Menacing Extacy
3. Wouldn’t Leave (featuring Ty Dolla Sign)
4. Butterfly Energy (featuring Jeremih, PARTYNEXTDOOR, Young Thug, Kid Cudi, Ty Dolla Sign)
5. Make No Mistake (featuring Kid Cudi and Charlie Wilson)
6. Same Day (featuring Kid Cudi and 070 Shake)
7. Cry Tonight (featuring Nicki Minaj, Dej Loaf and Willow Smith)

Kanye West to obecnie jeden z najpopularniejszych raperów. Jego płyty rozeszły się w nakładzie 32 milionów egzemplarzy, a w formacie cyfrowym ściągnięto je 100 milionów razy. Zdobył ponad 20 statuetek Grammy. Magazyn „Time” dwukrotnie zamieścił go na liście „100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie” – w 2005 i 2015 roku. Amerykanin nie boi się kontrowersji i chętnie łączy muzykę ze sztuką. Jego siódmy krążek to „The Life of Pablo” z lutego 2016 roku.