Karen O, MGMT i Denzel Curry na płycie The Avalanches

18 listopada 2020
ok. 2 minut czytania

Na album złoży się aż 25 kompozycji. Wśród gości są m.in. Karen O, MGMT, Kurt Vile, Cornelius, Kelly Moran, Denzel Curry, Tricky, Johnny Marr, Rivers Cuomo, Leon Bridges, Jamie xx, Neneh Cherry czy Perry Farrell. Premiera 11 grudnia.

Oto tracklista \”We Will Always Love You\”:
1. Ghost Story [ft. Orono]
2. Song for Barbara Payton
3. We Will Always Love You [ft. Blood Orange]
4. The Divine Chord [ft. MGMT and Johnny Marr]
5. Solitary Ceremonies
6. Interstellar Love [ft. Leon Bridges]
7. Ghost Story Pt. 2 [ft. Leon Bridges and Orono]
8. Reflecting Light [ft. Sananda Maitreya and Vashti Bunyan]
9. Carrier Waves
10. Oh the Sunn! [ft. Perry Farrell]
11. We Go On [ft. Cola Boyy and Mick Jones]
12. Star Song.IMG
13. Until Daylight Comes [ft. Tricky]
14. Wherever You Go [ft. Jamie xx, Neneh Cherry, and CLYPSO]
15. Music Makes Me High
16. Pink Champagne
17. Take Care in Your Dreaming [ft. Denzel Curry, Tricky, and Sampa the Great]
18. Overcome
19. Gold Sky [ft. Kurt Vile]
20. Always Black [ft. Pink Siifu]
21. Dial D for Devotion [ft. Karen O]
22. Running Red Lights [ft. Rivers Cuomo and Pink Siifu]
23. Born to Lose
24. Music Is the Light [ft. Cornelius and Kelly Moran]
25. Weightless

Zespół zapowiada \”We Will Always Love You\” jako wibracyjną relację pomiędzy światłem, dźwiękiem i duszą. To studium nad ludzkim głosem oraz duchowy rachunek zaprezentowany za pośrednictwem wielkich pytań: kim naprawdę jesteśmy? Co dzieje się po śmierci? The Avalanches wraz ze współpracującym z nimi Andrew Szekersem odeszli od imprezowej muzyki z początków swej twórczości na rzecz bardziej refleksyjnych, delikatnych dźwięków nasączonych zdobytymi życiowymi doświadczeniami. \”We Will Always Love You\”, podobnie jak poprzedniczki – \”Since I Left You\” i \”Wildflower\” – również oparta jest na samplach, jednak duet wchodzi na swojej trzeciej płycie na zupełnie nowe tereny. To najbardziej piosenkowe dokonanie w dotychczasowej dyskografii zespołu.

The Avalanches debiutowali przełomowym \”Since I Left You\”, nagranym z ponad 3,5 tysiąca sampli winylowych. To podejście stworzyło precedens w muzyce dance, inspirując kolejne pokolenia muzyków oraz producentów. Płyta ukazała się w 2000 w Australii, a rok później w Wielkiej Brytanii, a dziś uważana jest za współczesny klasyk. Trafiła do licznych zestawień najważniejszych albumów lat 2000 lub wszech czasów. Klip do tytułowego kawałka triumfował podczas MTV Europe Music Awards w 2001.

Po wydaniu \”Since I Left You\” grupa kazała czekać aż 16 lat na kolejny krążek. \”Wildflower\” po premierze trafiło na szczyt Billboard’s Vinyl Albums oraz pierwsze miejsce list sprzedaży w Australii. Krążek zdobył sześć nominacji do ARIA Awards oraz uznanie krytyków na całym świecie. Dziennikarze Pitchforka napisali: \”tego albumu nie mógł nagrać nikt inny, tylko The Avalanches\”.
\”We Will Always Love You\” to zapowiedź zachwycającej, kosmicznej podróży przez czasy i wymiary. Tylko The Avalanches mogli czegoś takiego dokonać.