Kasia Cerekwicka jak ze skandynawskiego filmu

12 kwietnia 2017
ok. 1 minuta czytania

Muzykę do utworu skomponowała Ania Dąbrowska oraz Kuba Galiński, natomiast współtwórcami tekstu są Dąbrowska, Roman Szczepanek oraz sama wokalistka, Kasia Cerekwicka.

Reżyserką i autorką scenariusza jest Monika Majorek, reżyserka filmowa. Jej krótkometrażowy film „Inka” był wyświetlany na międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. Cannes Short Film Corner, Palm Springs Short Fest i Nowe Horyzonty, a „Pierwsze” nagrodzono na festiwalu w Los Angeles. Autorem zdjęć jest Tomek Ślesicki, który pracował również przy teledyskach Sorry Boys, Dawida Podsiadło, BOKKA.

– Klip jest utrzymany w konwencji filmów skandynawskich – komentuje wokalistka. – Mrocznie i monochromatyczne kolory. Nad obrazkiem pracowaliśmy dwa dni w dość ciężkich warunkach ze względu na porę roku – zimno i zdjęcia plenerowe. Na szczęście humor nam dopisywał. Klip opowiada o utracie kogoś bliskiego, o tęsknocie. Chcieliśmy stworzyć teledysk, w którym obraz podkreśla emocje znajdujące się w tekście piosenki. Jestem bardzo zadowolona z montażu poszczególnych scen, które pięknie podkreślają emocje w utworze.

Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

Ostatnie wydawnictwo wokalistki to „Kolędy” z 2016 roku.