Kasia Moś: Z Eurowizji do Progresji

23 maja 2017
ok. 2 minut czytania

– Podczas koncertu usłyszycie utwory z płyty „Inspination” oraz parę premierowych kompozycji – zachęc gwiazda. – Nie zabraknie oczywiście „Flashlight”:) Do zobaczenia!!!

Kasia Moś pochodzi z artystycznej rodziny. Córka dyrygenta, skrzypka i kameralisty, dyr. artystycznego orkiestry kameralnej Aukso Marka Mosia oraz Joanny Moś – altowiolistki, malarki, hobbystycznie zajmującej się projektowaniem ubioru. Siostra Mateusza Moś – skrzypka, kompozytora oraz producenta jej debiutanckiej płyty. Ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, w klasie wiolonczeli i fortepianu. W 2009 roku ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Współpracowała z orkiestrą Aukso przy nagraniu płyty Pawła Mykietyna „Pasja Świętego Marka”. Zagrała jedną z głównych partii w światowej prapremierze musicalu „Król Lear” Pawła Mykietyna, która odbyła się na Festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie.

Występowała w zespole „The Pussycat Dolls Burlesque Review”, była finalistką III edycji programu „Must Be The Music”, a także brała udział w kompozycji Wojciecha Kilara do filmu Krzysztofa Zanussiego „Obce ciało”. Ponadto wystąpiła podczas takich festiwali jak: Spring Break, Carpathie Festiwal, Festiwal Top Trendy, Festiwal Woodstock, 52 KFPP w Opolu. Jest twarzą muzycznych reklam Link4.

W 2015 roku ukazał się jej debiutancki album „Inspination”, na płycie znajduje się 13 utworów – to wspólne kompozycje rodzeństwa Moś, połączenie elektroniki i soulu z elementami popu, zaś do współpracy został zaproszony młody producent Essex.

Trzykrotnie brała udział w konkursie polskich preselekcji z utworami – „I Wanna Know” (2006), „Addiction” (2016) i „Flashlight” (2017).

„Flashlight” to wspólna kompozycja polsko – szwedzko – angielska, z którą w tym roku reprezentowała Polskę podczas Eurowizji. Numer można sobie przypomnieć tutaj.

Obecnie Kasia pracuje nad nowym albumem.