Kasia Stankiewicz i Varius Manx prezentują „Mgłę nad Warszawą”

13 kwietnia 2018
ok. 2 minut czytania

Historia zespołu Varius Manx pisze się dalej. Po 21 latach od rozstania zespołu z Kasią Stankiewicz i po 7 latach od ostatniego albumu zespół powraca i zabiera słuchaczy prosto do serca lasu. To nie tylko nowy album zespołu, ale owoc wspólnej pracy ludzi, którzy odważyli się wejść do tej samej rzeki.

Robert Janson ponownie znalazł charakterystyczną dla zespołu trzyliterową kontynuację słowa na „E”. I tak mityczny Ent podarował mu swoje imię – zespołową inspirację do skomponowania muzyki na nowy album.

– Z pewnością Kasia dała mi nowy bodziec do tworzenia, skutkiem czego napisałem na płytę ponad 20 kompozycji – mówi Robert Janson. – Wspólnie wybraliśmy 14, według nas najbardziej oddających charakter albumu.

– Z tego nieoczekiwanego spotkania wyszła zaskakująco piękna płyta – mówi Kasia Stankiewicz. – Uwielbiam do niej wracać, gdyż jest pełna dobrej energii, a słuchając jej czuję się jakbym leżała na ciepłym piasku, ze słońcem na skórze i w głowie.

W większości kompozycji muzykom towarzyszył kwartet smyczkowy, a nad produkcją płyty czuwało dwóch realizatorów dźwięku: Leszek Kamiński i Paweł Marciniak.

Premiera krążka 13 kwietnia 2018 roku. Na półkach sklepowych ukażą się 2 wydawnictwa: wersja standardowa w kolorze zielonym oraz wersja De Luxe w kolorze czarnym, zawierająca dodatkowo 3 premierowe utwory – znaną już fanom zespołu piosenkę „Biegnij” oraz nową aranżację utworu „Piosenka księżycowa”. Książeczka wersji De Luxe będzie zawierała niepublikowane dotąd zdjęcia artystów w baśniowym otoczeniu.