Katarzyna Sawczuk po raz pierwszy w głównej roli

11 września 2020
ok. 2 minut czytania

Doświadczenie, którą jako nastolatka zdobyła w talent show pozwoliła jej lepiej zrozumieć postać \”Ostrej\”, w którą wciela się w filmie \”Jak zostać gwiazdą\”. – Doświadczenia są bardzo ważnym tworzywem w budowaniu roli mówi Katarzyna Sawczuk. – Od dziecka jestem bardzo uważna na świat i ludzi. Mam umiejętność zapamiętywania najdrobniejszych szczegółów, a moją otwartość na kontakt z drugim człowiekiem zamieniam w narzędzie pracy. Tak też było w tym przypadku.

– \”Ostra\” w filmie nie boi się wykonywać utworów bardzo skomplikowanych wokalnie – dodaje aktorka. – Ta rola obligowała aktorkę do wielu tygodni przygotowań. To był trudny proces, bo tak bardzo różnił się sposób wykonywania utworów przez \”Ostrą\” od mojego – Kasi Sawczuk. Katowaliśmy materiał i aspekty techniczne w każdej wolnej chwili, również pomiędzy dniami zdjęciowymi. Kocham muzykę całym sercem i dzięki temu projektowi zyskałam nowe doświadczenie. Moim marzeniem było zagrać w filmie, w którym proces przygotowań wydarza się z taką intensywnością, gdzie dodatkowo mogę połączyć obie swoje pasje. Poczułam spełnienie jako artystka. Tymczasowo, bo lista marzeń nie ma końca.

Anna Wieczór-Bluszcz, reżyserka filmu, podkreśla, że przygotowanie muzyczne aktorki wcielającej się w postać \”Ostrej\” w \”Jak zostać gwiazdą\” było dla niej kluczowe. – Każdy etap opowieści wymagał od bohaterki innego poziomu w jej rozwoju wokalnym – wyjaśnia. – Kasia Sawczuk jest wybitnie utalentowana aktorsko i muzycznie. Jest wszechstronna. Wspaniała.

Katarzyna Sawczuk jest piosenkarką i aktorką. \”Jak zostać gwiazdą\” to jej debiut w głównej roli, ale szerszej publiczności dała poznać się już w takich produkcjach jak \”Miasto 44\”, \”Belfer\” czy \”Barwy szczęścia\”. W wieku 17 lat zawojowała program \”The Voice of Poland\” zajmując w finale drugie miejsce. Jej wykonanie piosenki \”Titanium\” podczas przesłuchań do show ma już ponad 5 milionów wyświetleń na YouTube. Twórcy serialu \”Czas honoru – powstanie\”, w którym aktorka zagrała jedną głównych ról, powierzyli jej również wykonanie piosenki promującej produkcję. \”Dziewczyna z granatem\” stała się hitem z ponad ośmioma milionami wyświetleń.

Film \”Jak zostać gwiazdą\” pokazuje kulisy programu, w którym sława równie mocno zależy od głosu i kunsztu muzycznego, co rozpętanych skandali i zakulisowych intryg. Pełen przebojów film z udziałem m.in. Katarzyny Sawczuk, Macieja Zakościelnego, Anity Sokołowskiej, Julii Kamińskiej, Tomasza Karolaka i Urszuli Dudziak wejdzie na ekrany kin 2 października.