Kate Bush rekordzistką

1 września 2014
ok. 1 minuta czytania

Bush jest pierwszą na Wyspach artystką, której osiem albumów znajduje się jednocześnie w top 40 zestawienia. Wcześniejszy rekord należał do Madonny, której trzy płyty pojawiły się w zestawieniu w 1987 roku.

Osiem wydawnictw Kate Bush, które tak chętnie kupują Brytyjczycy to \”The Whole Story\” (6. miejsce), \”Hounds Of Love\” (9.), \”50 Words For Snow\” (20.), \”The Kick Inside\” (24.), \”The Sensual World\” (26.), \”The Dreaming\” (37.), \”Never For Ever\” (38.) i \”Lionheart\” (40.). Pozostałe trzy pozycje z dyskografii Angielki znajdują się na niższych lokatach – \”Aerial\” na 43. pozycji, \”Director\’s Cut\” na 44. oraz na 49. miejscu \”The Red Shoes\”.

Popularność płyt Kate Bush związana jest z jej pierwszą od 35 lat trasą. Wokalistka wystąpi w sali Hammersmith Apollo w Londynie ponad 20-krotnie. Koncerty rozpoczęły się 26 sierpnia i potrwają do 1 października.

Kate Bush rozpoczęła karierę w połowie lat 70. Na koncie ma przeboje \”Wuthering Heights\”, \”The Man with the Child in His Eyes\”, \”Babooshka\”, \”Running Up that Hill\”, \”Don\’t Give Up\” (duet z Peterem Gabrielem) czy \”King of the Mountain\”. Jej dorobek zamykają wydane w 2011 roku płyty \”Director\’s Cut\” (z remiksami i alternatywnymi wersjami starszych utworów) oraz wypełniona premierowym materiałem, \”50 Words for Snow\”.