Kate Bush wyjaśnia, czemu nie występowała 35 lat

28 listopada 2016
ok. 2 minut czytania

Po raz pierwszy wokalistkę można było zobaczyć na żywo podczas 28 europejskich show na początku kariery, w 1979 roku, gdy miała na koncie wydane rok wcześniej dwa krążki – „The Kick Inside” i „Lionheart”. Po raz kolejny, w 2014, gdy dała serię 22 koncertów w Hammersmith Apollo w Londynie.

– Nie planowałam tego, bo bardzo podobały mi się te pierwsze koncerty – tłumaczy na łamach „The Independent”. – Plan był taki, by nagrać kolejne dwie płyt płyty, żeby mieć świeży materiał i zrobić kolejny show. Zanim jednak skończyłam nagrywać album „The Dreaming” (1982), minęło trochę czasu, bo tym razem bardziej zaangażowałam się w cały proces nagrywania. Poza tym, każdej płycie towarzyszyły projekty wizualne i nawet jeśli były to krótkie rzeczy, nadal wymagało sporo pracy, by to wszystko poskładać. Zaczęłam więc oddalać się od koncepcji występującej artystki i stałam się taką, która nagrywa i łączy to z wizualnymi projektami.

25 listopada premierę miało koncertowe wydawnictwo Kate Bush, „Before the Dawn”. Dzieło zarejestrowano w 2014 roku, gdy Angielka zagrała właśnie drugą w karierze i pierwszą od 35 lat trasę.

Kate Bush rozpoczęła karierę w połowie lat 70. Na koncie ma przeboje „Wuthering Heights”, „The Man with the Child in His Eyes”, „Babooshka”, „Running Up that Hill”, „Don’t Give Up” (duet z Peterem Gabrielem) czy „King of the Mountain”. Jej dorobek zamykają wydane w 2011 roku płyty „Director’s Cut” (z remiksami i alternatywnymi wersjami starszych utworów) oraz wypełniona premierowym materiałem, „50 Words for Snow”.