Kawala: nowy singel i koncert w Polsce

31 stycznia 2020
ok. 1 minuta czytania

Pochodząca z północnego Londynu grupa rozpoczyna rok 2020 nowym singlem „Animals”. Światowa premiera kawałka odbyła się w audycji Jacka Saundersa na antenie BBC Radio 1.

Piosenka zawiera charakterystyczne brzmienie Kawali: rytmiczna gitarowa melodia napędzana linią basu i przestrzennym bitem, a wszystko w towarzystwie harmonii wokalnych w wykonaniu Jima i Dana. „Animals” opowiada o niezdrowej relacji z perspektywy osoby, która uspokaja swoją koleżankę, mówiąc że nie potrzebuje ona toksycznego człowieka w swoim życiu. Do kawałka powstał klip nagrany w studiu.

Na EP-ce „Kawala”, poza „Animals”, znalazły się utwory: „Heavy In The Morning”, „Who’d You Rather” oraz „Wash Away The Wild”.

Kawala została założona przez dwóch przyjaciół z nastoletnich czasów, Jima Higsona i Daniela McCarthy’ego. Jako swoje inspiracje wymieniają Johna Martyna, Bombay Bicycle Club, The Staves, Bon Iver oraz Half Moon Run. Do Jima i Daniela dołączyli inni kumple: Dan Lee (gitara elektryczna), Reeve Coulson (bas) oraz Ben Batten (perkusja). Jeszcze przed podpisaniem kontraktu z Virgin EMI, Kawala wydała dwie EP-ki: „D.I.L.Y.D” oraz „Counting The Miles”. Oba wydawnictwa zgromadziły ponad 30 milionów streamów na całym świecie.

Polski koncert Kawali jako support Bombay Bicycle Club odbędzie się 17 marca w warszawskim klubie Proxima.