Kayah razem z Pezetem na \”Muzyka Współczesna Extended\”

4 listopada 2020
ok. 1 minuta czytania

Utwór \”Nisko jest niebo\” wyprodukował Auer, kompozycja wykorzystuje sampel z piosenki Kayah & Royal Quartet \”Wiosna przyjdzie i tak\”. Autorami emocjonalnego klipu nagranego na taśmie 16 mm są Andiamo.

– Ten utwór Kayah i Royal Quartet, który samplujemy to coś wybitnego, pięknego – mówi Pezet. – Przyszedłem z nim do Auera i powiedziałem: \”Zsampluj to, najwyżej nic z tego nie będzie, ale muszę napisać coś o takim ładunku emocjonalnym. Dziękuję Kayah za możliwość użycia tego dzieła. Mimo że muzyka jest genialna, w pewnym sensie nigdy już nie chciałbym dostać bodźca do napisania tego rodzaju piosenki.

\”Muzyka Współczesna Extended\” to ukłon w stronę fanów Pezeta. Wydawnictwo ukaże się w kolekcjonerskim boxie w kształcie radia samochodowego. Na płycie znajdzie się aż 5 dodatkowych utworów, a wśród nich wcześniej opublikowana \”Zonda\” i \”Nisko jest niebo\”. Wszystkie nagrania powstały już po premierze podstawowej wersji albumu. Oprócz płyty CD w pudełku znajdzie się różowa kaseta magnetofonowa, magazyn \”Magenta\” oraz zapach samochodowy \”bubble gum\”.

Zestaw w limitowanym nakładzie dostępny będzie tylko w preorderze, nie będzie dystrybuowany w sklepach stacjonarnych. Preorder \”Muzyki Współczesnej Extended\” dostępny jest na stronie: www.pezet81.pl

Album \”Muzyka Współczesna\” osiągnął status podwójnej platyny. Jest to jak dotąd najwyższe wyróżnienie w dyskografii Pezeta.