Kazik i Kwartet ProForma prezentują „Gdybym miał kogoś”

12 lutego 2018
ok. 1 minuta czytania

To już czwarty utwór z płyty „Tata Kazika kontra Hedora”, wydanej nakładem SP Records w 2017 roku. Album osiągnął złoty status i niemal natychmiast po premierze zebrał entuzjastyczne recenzje fanów twórczości Kazimierza i Stanisława Staszewskich. Na płytę składają się kompozycje do wierszy Stanisława Staszewskiego, stworzone przez jego syna Kazika oraz Kwartet ProForma w składzie: Przemysław Lembicz, Piotr Lembicz, Wojciech Strzelecki, Marek Wawrzyniak, Marcin Żmuda.

Teledysk do utworu „Gdybym miał kogoś” składa się z fragmentów koncertu Kazika i Kwartetu ProForma podczas poznańskiego festiwalu LuxFest. Wideo można obejrzeć poniżej.

Obecnie zespół jest w trasie koncertowej – muzycy wystąpią między innymi w Świdnicy (15.02), Szczecinie (19.02), Opolu (22.02), Chełmie (23.02), a także wielu innych miejscowościach.

Na żywo Kazik i Kwartet wykonują repertuar nie tylko z najnowszej płyty, „Tata Kazika kontra Hedora”, ale także wcześniejszej „Wiwisekcji” oraz covery piosenek sygnowanych przez Kazika Staszewskiego.