Kazik i Raneta Dancewicz w obronie Puszczy Białowieskiej

17 lipca 2017
ok. 1 minuta czytania

Artyści wsparli inicjatywę, której celem ochrona Puszczy Białowieskiej. Zarówno muzyk jak i aktorka nagrali krótkie klipy, w których opowiadają się za tym, by zaprzestać wycinki drzew.

– Nie możemy na to pozwolić, nie możemy się na to zgodzić, walczmy o Puszczę i obrońmy ją – mówi twórca przebojów „12 Groszy”, „Arahja” czy „Do Ani”. Wygramy.

– Tych wielkich, starych, pięknych drzew już nikt nigdy nie zobaczy na stojąco – alarmuje Dancewicz. – Dlatego popierajmy protest w obronie Puszczy Białowieskiej. Puszcza Białowieska pod ochroną. Kompletną, całkowitą i na zawsze.

Nagrania przygotowane przez Kazika Staszewskiego i Renatę Dancewicz można obejrzeć odpowiednio pod tym adresem i tutaj.

Obóz dla Puszczy to przestrzeń dla osób chcących bezpośrednio zaangażować się w ochronę tego wyjątkowego miejsca przed dewastacją.

Renata Dancewicz znana jest z filmów w „Pułkownik Kwiatkowski”, „E=mc2” czy „Tato”. Ostatnio zagrała w „58/52” i „Bejbi blues”.

Powstały w 1982 roku w Warszawie Kult to ikona polskiej sceny muzycznej. „Baranek”, „Lewe Lewe Loff”, „Do Ani”, „Gdy nie ma dzieci”, „Polska” czy „Dziewczyna bez zęba na przedzie” to jedynie kilka utworów, które zna każdy, nie tylko największy fan. Ich dorobek zamyka album „Wstyd” z września 2016 roku.

Kazik w maju 2017 roku wydał z Kwartetem ProForma zestaw „Tata Kazika kontra Hedora”.