Kazik śpiewa o Tomku Komedzie

24 lipca 2020
ok. 1 minuta czytania

Wokalistka Kultu przygotował utwór zatytułowany po prostu \”25 lat niewinności\”. Wideo do nagrania rrafi do sieci za tydzień. Na razie, na Facebooku obejrzeć można zdjęcia z planu teledysku. Premierę obrazu w reżyserii Jana Holoubka zaplanowano na 18 września.

Tomasz Komenda, główny bohater poruszającego i emocjonującego filmu, jako młody chłopak trafił do więzienia. Został oskarżony i skazany za zbrodnie, których nie popełnił. W więzieniu spędził całą swoją młodość, czekając, aż sprawiedliwość znowu stanie po jego stronie. Jedyne na co mógł liczyć, to rodzina, która nigdy nie zwątpiła w jego niewinność.

Za kamerą filmu stanął Jan Holoubek – zdobywca Grand Prix festiwalu \”Młodzi i Film\”, autor głośnego i popularnego serialu \”Rojst\”. Wyśmienitą obsadę aktorską współtworzą zdobywcy prestiżowych polskich nagród filmowych, m.in.: Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka i Dariusz Chojnacki. Rolę Tomasza Komendy zagrał niezwykle utalentowany Piotr Trojan, mający na koncie udział w takich produkcjach, jak: \”Chce się żyć\” czy serial \”Pułapka\”.

Zdjęcia do produkcji były kręcone we Wrocławiu, Warszawie i okolicach oraz Wałbrzychu i Zabrzu. Film \”25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy\” powstał przy zaangażowaniu i pełnym wsparciu Tomasza Komendy i jego rodziny.