Keaton Henson na Ars Cameralis

6 sierpnia 2015
ok. 1 minuta czytania

W dzieciństwie nazywany był dzieckiem apokalipsy, dzisiaj to nieśmiały melancholik. Najchętniej siedziałby w swoim domu, pisał wiersze, tworzył smutne piosenki i grafiki. Bardzo rzadko występuje (zazwyczaj w kameralnych miejscach, jak kawiarnie czy galerie, czasami w kościołach), bo – jak sam przyznaje – ma niesamowitą tremę, wyjście na scenę wręcz go paraliżuje.

Henson zawsze chciał być grafikiem, co mu się udało. Na koncie ma wystawę w Londynie (pisały o niej, oprócz branżowych magazynów, także Vogue czy Huffington Post) oraz powieść graficzną. Do muzyki trafił przypadkiem – nagrał bowiem piosenkę dla swojej dziewczyny, która namówiła go, by zaczął publikować w internecie. Po kilku miesiącach od publikacji pierwszej płyty jego utwór – „You Don’t Know How Lucky You Are” – stał się przebojem BBC Radio 1.

Kolejne dwie płyty ugruntowały jego pozycję jako części kanonu współczesnego brytyjskiego folk rocka.

Koncert odbędzie się 27 listopada w kościele Ewangelicko-Augsburski w Katowicach. Jako że Keaton nie tylko śpiewa, ale też pisze i maluje (specjalnie dla Ars Cameralis zaprojektował ten plakat do sprawdzenia tutaj), podczas festiwalu odbędzie się jeszcze kilka związanych z nim wydarzeń.

Bilety na portalach: Biletomat.pl – bilety online, Ticketportal Polska oraz Ticketpro Polska. Cena: 40 zł (przedsprzedaż, do końca września).

Wcześniej udział w Ars Cameralis potwierdził Ariel Pink.