Kebu wystąpi w Polsce

11 kwietnia 2019
ok. 2 minut czytania

Kebu, artysta pochodzący z Finlandii, to gwiazda w świecie muzyki syntezatorowej. Media na całym świecie nazywają go następcą ikony i pioniera muzyki elektronicznej – Jean-Michel Jarre’a. W 2017 roku Kebu zdobył tytuł najlepszego artysty w prestiżowym konkursie Schallwelle Music Awards. Twórca zasłynął przede wszystkim na swoim kanale YouTube, który przyciągnął ponad 40 milionów obserwatorów. Obecnie z fanami spotyka się podczas występów na żywo na całym świecie. Ze swoim najnowszym albumem „Perplexagon” Kebu dał ponad 70 koncertów podczas europejskiej trasy.

Występy Sebastiana Teira, bo tak brzmi jego prawdziwe imię i nazwisko, to przede wszystkim dźwięki wydobywane z całego arsenału analogowych syntezatorów. Artysta przenosi publiczność w świat muzyki elektronicznej z lat 70. i 80. Nazywany zaklinaczem syntezatorów i nordyckim maestro Kebu, swoją naukę gry na instrumentach zaczął już w wieku 6 lat. W swojej karierze związany był z ponad dwudziestoma kapelami, ostatecznie jednak postawił na karierę solową.

– Poprzez komponowanie odkryłem prawdziwą radość płynącą z tworzenia muzyki. Myślę, że ta radość przejawia się także podczas moich występów – podkreśla Kebu.

Technicznie występy z tak dużą ilością instrumentów dla jednego muzyka to nie lada wyzwanie. Granie na tych, które artysta przywozi ze sobą, wymaga wyjątkowego kunsztu i sprawności manualnej. Starsze syntezatory ze względu na swój wiek, wymagają od muzyka znacznie większej precyzji niż nowe klawiatury. Dla fanów tego gatunku będzie to z pewnością wydarzenie, którego nie można przegapić. W trakcie setów, artysta sięga po utwory takich twórców jak: Jean Michel Jarre, Above and Beyond, Jan Hammer, czy Star Pilots i na ich podstawie tworzy własną historię.

Wyjątkowo doceniany w swoim kraju, został poproszony o występ w trakcie obchodów setnej rocznicy niepodległości Finlandii, gdzie zaprezentował swój 18-minutowy set z udziałem 100-osobowego chóru. Jego muzyka wybrzmiała również na żywo podczas 8. edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Pradze.

Kebu przyjedzie do Polski 12 października tego roku. Zagra koncert w klubie Progresja w Warszawie. Bilety trafią do sprzedaży 12 kwietnia o godzinie 10:00. Będzie można je nabyć na stronie prestigemjm.com.