Keisha Buchanan odeszła z Sugababes

22 września 2009
ok. 1 minuta czytania

Przedstawiciele wytwórni płytowej Island Records oświadczyli, że wokalistka zostanie zastąpiona przez Jade Ewen, reprezentantkę Wielkiej Brytanii w konkursie Eurowizji. Buchanan zdradziła, że decyzja o opuszczeniu formacji nie była jej własną oraz że już niebawem rozpocznie karierę solową. W ostatnich dniach media informowały, że z zespołu odchodzi nie Buchanan, ale Amelle Berrabah.

– Świetnie bawiłam się z Sugababes i osiągnęłam więcej, niż mogłabym się spodziewać – napisała Buchanan na swoim koncie Twitter. – Choć to nie ja podjęłam decyzję o odejściu, czas rozpocząć nowy rozdział życia. Życzę dziewczętom wszystkiego, co najlepsze. Chciałabym podkreślić, że nigdy nie było między nami konfliktów i kłótni. Dziękuję fanom za wsparcie i za to, że nigdy mnie nie osądzali, ale akceptowali taką, jaką jestem. To nie koniec, ale początek!

– Heidi Range i Amelle Berrabah pozostają członkiniami Sugababes – głosi oświadczenie wystosowane przez Island Records. – Dołączy do nich Jade Ewen. Keisha Buchanan pozostaje pod opieką Island Records, tym razem jako artystka solowa.

Buchanan była ostatnią członkinią oryginalnego składu grupy, który od 1998 roku ulegał licznym przetasowaniom.

23 listopada 2009 roku ma się ukazać nowy album Sugababes, „Sweet 7”. Płytę promują single „Get Sexy” i „About a Girl”.

Poprzednia płyta Sugababes to „Catfights and Spotlights” z jesieni 2008 roku.