Keith Richards będzie niezniszczalny w księgarniach

28 maja 2015
ok. 1 minuta czytania

W 1992 roku renomowana biografia pióra Victora Bockrisa jako pierwsza oddała hołd kluczowej roli Richardsa w legendarnej karierze Ther Rolling Stones. Teraz – ponad 50 lat od założenia zespołu oraz z okazji zbliżających się 72. urodzin gitarzysty – niniejsza książka została po raz drugi gruntownie uaktualniona przez autora, oferując świeże spojrzenie z perspektywy ponad już dwóch kolejnych dekad na tę imponującą opowieść o najbardziej niewiarygodnym człowieku rocka.

Wydawnictwu Bockrisa dodają pikanterii wymowne fragmenty wywiadów i błyskotliwe wejrzenia w naturę człowieka stanowiącego dynamo zespołu, który zdaje się trwać bez końca. Opiewa ona także jedyny stały element w życiu Keitha Richardsa: jego całkowite, niegasnące uwielbienie dla muzyki.

To opowieść o cierpieniu i zbytku z udziałem całej plejady gwiazd – od Marlona Brando po Toma Waitsa, od Grama Parsonsa po Chucka Berry’ego. Śledzi ona losy Richardsa od skromnego dzieciństwa w powojennej Anglii do ostatecznego triumfu w postaci licznych światowych tras koncertowych Stonesów.

Dorobek The Rolling Stones zamyka album „A Bigger Bang” z września 2005 roku.