Kele Okereke akustycznie

12 października 2017
ok. 1 minuta czytania

– Początkowo był to numer na kompilację DJ-a Koze – opowiadał wcześniej artysta. – Nie zdążyłem jej jednak zakończyć na czas, więc zostawiłem sobie tę piosenkę na swój solowy album. W międzyczasie oczywiście trochę się zmieniła i teraz przypomina coś z wytwórni Stax.

Teraz wokalista znany z Bloc Party zaprezentował akustyczną wersję piosenki wraz klipem. Wideo przestawia muzyka grającego na gitarze i z przejęciem wykonującego numer w otoczeniu egzotycznej roślinności.

Płyta „Fatherland” trafiła do sprzedaży 6 października. Wcześniej wokalista wydał płyty „The Boxer” (2010) i „Trick” (2014) po prostu jako Kele.

Bloc Party działa od 1999 roku. W swej muzyce łączą gitarowe dźwięki z ostrą elektroniką, wplatając elementy taneczne. Debiutancki album kapeli, „Silent Alarm” (2005), został znakomicie przyjęty i Wielkiej Brytanii pokrył się platyną. Podobnie jak jego następca, „A Weekend in the City” (2007). W styczniu 2016 roku indierockowa grupa z Londynu wydała ostatni, piąty już longplay „Hymns”.