Kesha udziela ślubu lesbijkom

11 kwietnia 2018
ok. 1 minuta czytania

„I Need a Woman to Love Me” to zmieniona wersja utworu śpiewanego przez Janis Joplin „I Need a Man to Love Me”. Nagranie powstało na potrzeby płyty „Universal Love”. Na wydawnictwo składa się sześć miłosnych piosenek, których sens został zmieniony tak, by pary homoseksualne też mogły się z nimi utożsamić.

W klipie do „I Need a Woman to Love Me” widzimy Keshę z partnerką, podróżujące autem po amerykańskich drogach. Wideo przeplatają dokumentalne ujęcia prawdziwej homoseksualnej pary – Dani i Lindsay, która przygotowuje się do ślubu w Las Vegas. Ślubu udziela Kesha. Teledysk można obejrzeć poniżej.

Na krążku „Universal Love” Bob Dylan z klasycznego „She’s Funny That Way” stworzył „He’s Funny That Way”, a St. Vincent „Then He Kissed Me” The Crystals zmieniła na „Then She Kissed Me”.

– Muzyka zawsze zmieniała świat – mówi St. Vincent. – Wspaniałe w muzyce jest, że łamie wszelkie bariery i trafia prosto do ludzkich serc. A serca mają wszyscy.

Na płycie pojawiają się także przeróbki Kele Okerke, Valerie June i Benjamina Gibbarda. Albumu można posłuchać poniżej.

Kesha, gwiazda popu, w sierpniu 2017 roku wróciła z płytą „Rainbow” promowaną singlami „Praying”, „Woman” i „Learn To Let Go”.