Kiełki, okulary VR i mnóstwo dziwnych rzeczy w klipie Comy

20 stycznia 2017
ok. 1 minuta czytania

Do mocnego, gitarowego nagrania powstał bardzo dziwaczny i trochę niepokojący klip. Widzimy grupę młodych osób „uzbrojonych” w okulary wirtualnej rzeczywistości, którzy np. dotykają rosnących w małych pojemniczkach kiełków czy ruszają się spazmatycznie. Wideo, który nakręcił Tomasz Bergmann, można obejrzeć tutaj. Jako performerzy występują Izabela Chlewińska, Magdalena Fejdasz, Paweł Grala, Witold Jurewicz, Krystian Łysoń i Weronika Pelczyńska.

Utwór promuje longplay „2005 YU55” z października 2016 roku. To eksperymentalny koncept album balansujący na granicy muzycznego audiobooka i klasycznego rockowego krążka. Jak zaznaczają twórcy płyty, tym razem ich uwaga skupiła się na warstwie tekstowej, która stanowi tutaj nadrzędną rolę. Szesnastoczęściowa historia jest opisem kryzysowych momentów życia Adama Polaka, głównego bohatera opowieści. Momentem zwrotnym w jego życiu jest czas nieoczywistego spotkania z planetoidą o nazwie „2005 YU55”. Wpływ, jaki wywiera owo spotkanie, jest bodźcem dla pogłębienia świadomości o własnym życiu i ukrytych mechanizmach, którym ono podlega.

Coma to jedna z najpopularniejszych rockowych formacji na polskiej scenie. Pochodząca z Łodzi ekipa zasłynęła singlami „Spadam” i „Leszek Żukowski”. Poprzedni, mający platynowy status tzw. „Czerwony album” pochodzi z października 2011 roku (zestaw doczekał się anglojęzyczna wersji „Don’t Set Your Dogs On Me” w 2013 roku). Na koncie mają 6 Fryderyków i 6 utworów, które dotarły do top 10 Listy Przebojów Trójki, w tym numer 1 „Los cebula i krokodyle łzy”.