King Crimson w hołdzie Davidowi Bowiemu

11 maja 2017
ok. 1 minuta czytania

Koncertowy skład rockowej formacji tworzą Robert Fripp (gitara), Tony Levin (bas), Mel Collins (saksofon), Jakko Jakszyk (wokal, gitara) oraz czterech perkusistów: Bill Rieflin, Gavin Harrison, Pat Mastelotto i Jeremy Stacey. Jak zapewnia Fripp, na scenie powinno być znacznie głośniej niż dotychczas.

Występy rozpoczną się 11 czerwca w Seattle a zakończą 19 lipca w Mexico City.

Tuż przed trasą, zespół wypuści EP-kę, na której znajdzie się ich wersja „Heroes” Davida Bowiego. Materiał zarejestrowano w Berlinie, podczas ubiegłorocznej trasy King Crimson. – Zagraliśmy „Heroes” ku pamięci i w hołdzie Davidowi Bowiemu – mówi Fripp. – Koncert odbył się dokładnie 39 lata i jeden miesiąc po oryginalnej sesji Bowiego w Hansa Tonstudio. Wydawnictwo ukaże się w 40. rocznicę, 2 czerwca.

Przypomnijmy, że Robert Fripp brał udział w sesji „Heroes” i to jego gitarę słychać w oryginalnym nagraniu, które można przypomnieć sobie tutaj.

Powstanie King Crimson datuje się na 1969 rok. W dorobku mają takie klasyki jak „In the Court of the Crimson King” (1969), „In the Wake of Poseidon” (1970) czy „Red” (1974). Awangardowa formacja wydała trzynaście albumów studyjnych, ostatni – „The Power to Believe” – w 2003 roku.