King Diamond wystąpi w Warszawie

7 grudnia 2012
ok. 2 minut czytania

To pierwsza trasa artysty od ponad sześciu lat. Nazywany królem muzycznego horroru, Duńczyk ze swoją ekipą, przygotował spektakularny show, który przywiezie także nad Wisłę.

King Diamond to ikona heavy metalu. Uwielbiany przez Metallicę i Panterę, jest inspiracją dla wielu muzyków. Cały rok artysta poświecił na przygotowania nowej trasy. Wielką niespodzianką dla fanów, ale także inauguracją tournée, był występ podczas tegorocznego Sweden Rock Festival, gdzie King Diamond pokazał swoją świetną formę i udowodnił, że w heavy metalu nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Ten koncert był olbrzymią produkcją, jak podsumował sam King Diamond, największą w historii zespołu, oprawioną fantastyczną scenografią i bogatą w efekty specjalne. Tematyka tych występów zaczerpnięta została z różnych albumów artysty. Kolejne występy, także ten w Polsce, mają być jeszcze bardziej spektakularne i imponujące.

Oprócz powrotu na scenę, muzyk planuje także wydanie nowego albumu, w którym znajdą się kolejne opowieści grozy i świeże heavymetalowe koncepcje. Przypomnijmy, że ostatnią studyjną płytą w kolekcji artysty był wydany w 2007 roku krążek \”Give Me Your Soul…Please\”, który otrzymał nominację do nagrody Grammy i stał się jedną z najbardziej uznanych płyt w historii muzyki metalowej.

King Diamond od zawsze szokował i wywoływał kontrowersje, pamiętamy go również z formacji Mercyful Fate, której był założycielem. Ma na koncie kilkadziesiąt albumów oraz gościnnie występy. Jego szokujący wizerunek, którego elementem jest charakterystyczny makijaż, zainspirowany został wyglądem Alice Coopera. Na scenie oprócz upiornej scenografii towarzyszy mu zawsze mikrofon zbudowany z kości udowej i piszczelowej, a przez lata nieodłączną częścią występu była także czaszka zwana Melissą.

Bilety w cenie: 120 zł (przedsprzedaż) i 140 zł (w dniu koncertu)