King Krule nie chciał z Kanye Westem

13 października 2017
ok. 2 minut czytania

King Krule w swojej historii otrzymał propozycję współpracy z Kanye Westem. Artysta jednak nie zdecydował się na tę kolaborację.

– Lubię bliskość, kiedy z kimś mieszkasz, śpisz w pokoju obok, jesz razem posiłki. Może wtedy moglibyśmy nagrać wspólny kawałek. Gdy teraz o tym myślę, odrzuciłem tyle propozycji, które dzisiaj mogłyby mnie uczynić bogatym – mówi King Krule.

– Jednak jeśli przekroczysz pewną granicę, ludzie będą mieli Cię dość. Podoba mi się bycie tajemniczym – dodaje artysta.

13 października ukazała się nowa płyta King Krule „The Ooz”. Jest to pierwsze dzieło artysty wydane pod szyldem King Krule od „6 Feet Beneath the Moon” z 2013 roku. King Krule rzuca bezlitosne spojrzenie na południowy Londyn, przekształcając obserwacje dezorientacji i bólu serca jego młodości, w przenikliwą narrację i poezje, które są zaskakująco uczuciowe i brutalnie piękne. Na „The Ooz” Archy Marshall ostatecznie przywdziewa koronę poety, malując ponury obraz rozpadającego się miasta.

Oto tracklista:
1. Biscuit Town
2. The Locomotive
3. Dum Surfer
4. Slush Puppy 05 Bermondsey Bosom (Left)
6. Logos
7. Sublunary
8. Lonely Blue
9. Cadet Limbo
10. Emergency Blimp
11. Czech One
12. (A Slide in) New Drugs
13. Vidual
14. Bermondsey Bosom (Right)
15. Half Man Half Shark
16. The Cadet Leaps
17. The Ooz
18. Midnight 01 (Deep Sea Diver)
19. La Lune

King Krule w swej twórczości łączy punk jazz, hip-hop, darkwave, trip-hop. Pierwsza płyta, którą wydał pod pseudonimem King Krule to „6 Feet Beneath The Moon” z sierpnia 2013 roku. W grudniu 2015 ukazał się zestaw „A New Place 2 Drown” zrealizowany pod nazwiskiem Archy Marshall.