King Krule śpiewa dla Mount Kimbie

13 lipca 2017
ok. 1 minuta czytania

Album otrzymał tytuł \”Love What Survives\”, a jego premierę wyznaczono na 8 września. Wydawnictwo promuje nowy singel \”Blue Train Lines\”, w którym swym niskim głosem zaśpiewał King Krule. Pulsującego kawałka można posłuchać na tej stronie.

– To był niezwykły proces, który zmienił nas jako zespół – mówią o pracy nad materiałem artyści. – Bardzo nam się podoba, co z tego wyszło.

Z nowymi numerami duet Mount Kimbie przyjedzie do Polski i 11 listopada wystąpi w warszawskim klubie Niebo a 12 listopada w krakowskim Kwadracie.

Oto tracklista:
1. Four Years and One Day
2. Blue Train Lines (ft. King Krule)
3. Audition
4. Marilyn (ft. Micachu)
5. SP12 Beat
6. You Look Certain (I’m Not So Sure) (ft. Andrea Balency)
7. Poison
8. We Go Home Together (ft. James Blake)
9. Delta
10. T.A.M.E.D
11. How We Got By (ft. James Blake)

Zespół tworzy kompozycje określane mianem \”post-dubstepu\”, które z pewnością spodobają się fanom The XX, Jamesa Blake\’a, Floating Points czy SBTRKT-a. Na koncie mają remiksy utworów takich wykonawców, jak James Blake, The XX, Foals, Andreya Triana i The Big Pink. Dotąd wydali dwa longplaye, \”Crooks & Lovers\” z lipca 2010 oraz \”Cold Spring Fault Less Youth\” z maja 2013.

Jedyna płyta, którą wydał King Krule to \”6 Feet Beneath The Moon\” z sierpnia 2013 roku. W grudniu 2015 ukazał się zestaw \”A New Place 2 Drown\” zrealizowany pod nazwiskiem Archy Marshall.