Kings of Convenience w katolickim kraju z Feist

18 czerwca 2021
ok. 1 minuta czytania

Nowym singlem promującym album jest \”Catholic Country\” w duecie z kanadyjską wokalistką i kompozytorką Feist. Utwór opowiada o napięciach związanych z miłością oraz dystansem.

– Feist przyjechała do Europy latem 2019 i zmotywowała nas, abyśmy nagrali coś w moim domu na Sycylii. Pracowaliśmy nad wieloma utworami, które z pewnością w przyszłości ujrzą światło dzienne, ale \”Catholic Country\” było najbardziej dojrzałym owocem, który jedynie wymagał zerwania – wyjaśnia Erlend.

Nagrania do płyty trwały pięć lat i odbyły się w pięciu różnych miastach. Całość brzmi świeżo jak wiosenny poranek: 11 utworów o życiu i miłości, z pociągającym pięknem, czystością i emocjonalnością – czyli dokładnie tym, czego możemy spodziewać się po Kings of Convenience.

Eirik Glambeck BoE i Erlend Oye poznali się w szkole w Bergen w Norwegii i najpierw występowali w rockowym zespole Skog, by w 1999 roku założyć duet. Jako Kings of Convenience muzycy wyznaczyli nowe szlaki w nurcie intymnej, akustycznej muzyki. Grupa wydała trzy świetnie przyjęte albumy, koncertowała na całym świecie i zaskarbiła sympatię milionów słuchaczy.

Kings of Convenience zagrają w Polsce koncert 10 czerwca 2022 roku.

Kings of Convenience – \”Peace or Love\” – lista utworów:
1. Rumours
2. Rocky Trail
3. Comb My Hair
4. Angel
5. Love Is A Lonely Thing
6. Fever
7. Killers
8. Ask for Help
9. Catholic Country
10. Song About It
11. Washing Machine