Kings of Convenience z nowym utworem

28 maja 2021
ok. 2 minut czytania

\”Fever\” to kameralny utwór nasycony bossa novą, a charakterystyczne gitarowe melodie pięknie łączą się ze smyczkami i eleganckim pianinem. Tekst utworu to niezbity dowód na to, że Kings of Convenience to świetni tekściarze. Metafora gorączki posłużyła im do zgłębiania tematu miłości, zarówno jej wzlotów, jak i upadków.

– \”Fever\” to najszybciej napisany utwór na tę płytę, stworzyliśmy go z czystego i prostego wyrzutu inspiracji – tłumaczy Erlend Oye. – Jednak nagrywanie i aranżacje zajęły nam jak zwykle dużo czasu, a kulminacją procesu był Eirik dodający fascynujące outro na pianinie w trakcie ostatnich dni w studiu w lutym 2020 roku.

Album \”Peace or Love\” to brzmienie dwóch wieloletnich przyjaciół, którzy eksplorują najnowszą fazę wspólnego życia i próbują uchwycić tę magię w muzyce. Nagrania do płyty trwały pięć lat i odbyły się w pięciu różnych miastach. Całość brzmi świeżo jak wiosenny poranek: 11 utworów o życiu i miłości, z pociągającym pięknem, czystością i emocjonalnością – czyli dokładnie tym, czego możemy spodziewać się po Kings of Convenience.

Oto tracklista:
1. Rumours
2. Rocky Trail
3. Comb My Hair
4. Angel
5. Love Is A Lonely Thing
6. Fever
7. Killers
8. Ask for Help
9. Catholic Country
10. Song About It
11. Washing Machine

Kings of Convenience zagrają w warszawskim Palladium 10 czerwca 2022 roku.

Eirik Glambeck BoE i Erlend Oye poznali się w szkole w Bergen w Norwegii i najpierw występowali w rockowym zespole Skog, by w 1999 roku założyć duet. Jako Kings of Convenience muzycy wyznaczyli nowe szlaki w nurcie intymnej, akustycznej muzyki. Grupa wydała trzy świetnie przyjęte albumy, koncertowała na całym świecie i zaskarbiła sympatię milionów słuchaczy. Ostatnia płyta to \”Declaration of Dependence\” z października 2009 roku.