Klasyk black metalu w wersji live

8 grudnia 2016
ok. 1 minuta czytania

Klasyk blackmetalu z 1994 roku w wersji koncertowej ukaże się już 15 grudnia 2016 roku. Zapisano na nim wykonanie kultowego albumu z 2015 roku ze szwedzkiego Norrköping podczas Black Christmass Festival. Był to pierwszy koncert Mayhem, na którym klasyczne wydawnictwo zostało wykonane w całości.

Płyta „De Mysteriis Dom Sathanas Alive” została nagrana, zmiksowana i zmasterowana przez Tore Stjerna, a wyprodukowana przez wokalistę Attilę Csihara i gitarzystę Telocha, z pomocą Anne Weckstrom. Wydarzenie zostało też zarejestrowane przez kamery i ukaże się również na DVD. Ponadto będą dostępne wersje CD, winylowa i w plikach cyfrowych.

Dla przypomnienia tracklista płyty:

„Funeral Fog”
„Freezing Moon”
„Cursed In Eternity”
„Pagan Fears”
„Life Eternal”
„From The Dark Past”
„Buried By Time And Dust”
„De Mysteriis Dom Sathanas”

Mayhem wykona „De Mysteriis Dom Sathanas” w Polsce 17 grudnia w Warszawie (Progresja Music Zone) i 18 grudnia w Gdańsku (B90). Poza tym Watain zaprezentuje w całości płytę „Casus Luciferi”. Oba zespoły zaprezentują ten program tylko w 6 miastach w Europie, w tym dwa razy w Polsce. Dodatkowo na koncertach wystąpią nasi reprezentanci blackmetalowej sceny, czyli Furia, a także Morthus i Au-Dessus.

Bilety: 115 zł (przedsprzedaż), 130 zł (w dniu koncertu).