Klimatyczne, nowe nagranie Foals

25 września 2019
ok. 1 minuta czytania

„Everything Not Saved Will Be Lost – part 2”, czyli następca płyty z marca tego roku, trafi do rąk fanów 18 października. Po utworach „Black Bull” i „The Runner”, Foals opublikowali kolejny zatytułowany „Into The Surf”. Delikatnego, klimatycznego nagrania można posłuchać poniżej.

Piosenki na obydwie części „Everything Not Saved Will Be Lost” były nagrywane w tym samym czasie, a muzycy zapewniają, że jakość nowego albumu będzie co najmniej tak wysoka jak pierwszego.

– Słuchałem tej płyty od początku do końca podczas miksowania – mówi perkusista Jack Bevan. – Nie sądzę, że ludzie się tego spodziewają po części drugiej. Jeśli ktoś wydaje album w dwóch częściach, ładuje lepsze rzeczy na pierwszy, a potem te nudne na drugi. Tym razem jest odwrotnie.

Foals w swojej muzyce przemycają mathrock, funk, taneczną elektronikę, odrobinę muzyki współczesnej i całą paletę cięższych, gitarowych brzmień. Cztery albumy – „Antidotes”, „Total Life Forever”, „Holy Fire” i wydany w 2015 „What Went Down” przyniosły im szereg nagród i nominacji, zasłużonych wyróżnień i rosnącą sprzedaż.

Foals zagrali na OFF Festivalu 2019.