Kolejna filmowa rola Björk

20 sierpnia 2020
ok. 1 minuta czytania

W obrazie o wikingach Islandzka wokalistka wcieli się w postać imieniem Slav Witch. W filmie zagra również córka Björk, Ísadóra Barney. Udział potwierdzili ponadto Alexander Skarsgård, w roli tytułowego Northmana oraz Willem Dafoe, Anya Taylor-Joy, Kate Dickie, Nicole Kidman i Bill Skarsgård.

Akcja ma rozgrywać się w Islandii, w X wieku.

Robert Eggers (\”Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii\”, \”Lightouse\”) będzie reżyserował na podstawie scenariusza, który napisał z islandzkim pisarzem, Sjónem.

Björk przygodę z muzyką zaczynała jako dziewczynka, wydając swój dziecięcy, imienny debiut, gdy miała zaledwie 12 lat. Ważnym etapem jej kariery był zespół The Sugarcubes (1986-1992). Jako dorosła solistka wydała pierwszy album, \”Debut\”, w 1993 roku. Wśród jej najważniejszych utworów znajdują się \”It\’s Oh So Quiet\”, \”Army of Me\” czy \”Hyperballad\”. Na całym świecie sprzedała kilkadziesiąt milionów płyt. Islandka wystąpiła w dramacie \”Tańcząc w ciemnościach\” Larsa Von Triera, do którego zresztą napisała też muzykę. Za nagrany z Thomem Yorkiem utwór \”I\’ve Seen It All\” otrzymała nominację do Oscara.