Kolejne zespoły na Metalmanii

2 grudnia 2016
ok. 2 minut czytania

CETI to niekwestionowana ikona polskiego metalu pod wodzą Grzegorza Kupczyka. Grupa, która od 27 lat obecna jest na polskiej muzycznej scenie. Pełna energii, szybkości i przebojowości muzyka z rockandrollowym kopniakiem na najwyższym poziomie, co zespół udowadnia także na swoim najnowszym krążku, który ukazał się w październiku tego roku, „Snakes of Eden”. – Jesteśmy w CETI muzyczną rodziną i ci, którzy mieli okazję oglądać CETI podczas koncertu w roli Gościa Specjalnego Deep Purple oraz innych a także ci, którzy znają i pokochali „Snakes of Eden”, wiedzą co mam na myśli – komentuje Grzegorz Kupczyk. – Cieszę się niezmiernie i już odliczam dni. Zagramy i będzie to jeden z najlepszych koncertów Festiwalu Metalmania 2017.

Kolejnym zespołem, który pojawi się na Drugiej Scenie jest polska formacja Animations. Grupa zadebiutowała instrumentalnym krążkiem „Animations” w 2007 roku, a 2 lata później na rynku pojawił się album „Reset Your Soul”, na którym zespół wspierał jeden z najbardziej utytułowanych duńskich producentów – Tommy Hansen z Jailhouse Studio (m.in. Helloween, TNT, Jorn Lande). Dyskografię kapeli zamyka płyta z 2013 roku, „Private Ghetto”, na której pojawił się nowy wokalista, Frantz Wołoch. Zespół ma już na koncie występy m.in. na Metal Hammer Festival 2011, MetalFest czy też jako support Trivium. Formacja pracuje obecnie nad nowym krążkiem, z którego materiał premierowo usłyszeć będzie można podczas występu Animations w Spodku.

Wśród kilkunastu zespołów, które wcześniej potwierdziły udział znajdują się Moonspell, Sodom, Furii, Arcturus, Tygers of Pan Tang, Coroner, Obscure Sphinx, Impaled Nazarene, ThermiT i Entombed A.D. Wkrótce ogłoszeni zostaną kolejni wykonawcy, którzy wystąpią na Metalmanii.

Ceny biletów w przedsprzedaży:
Loża – 355 zł
Sektory czerwone H, J – 260 zł
Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 195 zł
Sektory niebieskie od XI rzędu – 160 zł
Płyta – 170 zł

Bilety dostępne na stronach: Shop.metalmind.com.pl (kolekcjonerskie), Ticketpro.pl, Eventim.pl, eBilet.pl, Biletin.pl.

Ostatnia edycja Metalmanii odbyła się 8 marca, 2008 roku w katowickim Spodku, a wystąpiły wtedy takie gwiazdy jak m.in. Megadeth, The Dillinger Escape Plan, Overkill czy Satyricon.