Koncert Flatbush Zombies i The Underachievers przeniesiony do Palladium

4 marca 2015
ok. 2 minut czytania

Zespoły wystąpią w Warszawie 31 marca. Na żywo wschodzące gwiazdy nowojorskiej sceny rapowej promować będą najnowszy, wspólny projekt – wydaną w październiku EP-kę zatytułowaną „Clockwork Indigo”.

Flatbush Zombies to trio, które od 2010 roku tworzą Meeky Darko, Zombie Juice i Erick Arc Elliot. Pochodzą z dzielnicy Flatbush na Brooklynie. Popularność i adorację ze strony hiphopowego środowiska zapewnił im klip do numeru „Thug Waffle”. Bez wsparcia żadnej z wytwórni w 2012 roku grupa wydała debiutancki mikstejp „D.R.U.G.S”, co w rozwinięciu oznacza nic innego jak „Death and Reincarnation Under God’s Supervision” i stanowi motto zespołu. Dziś mają na koncie dwa mikstejpy, jedną EP-kę i współpracę z takimi raperami jak ASAP Rocky, Action Bronson czy Danny Brown. W tym czasie trio zdążyło również wystąpić na festiwalach Coachella, SXSW i Roskilde.

The Underachievers to również grupa pochodząca z Brooklynu. Protegowani Flying Lotusa, już pierwszy oficjalny materiał wydali nakładem wytwórni Brainfeeder Records. Ich muzyka to psychodeliczny hip-hop, w równym stopniu czerpiący z dorobku sceny NYC jak i nowoczesnych brzmień, bliższych eksperymentatorom z Los Angeles. Kwintesencją stylu The Underachievers jest singel „Herb Shuttles”. Bardzo klimatyczny klip do tego numeru liczy sobie już ponad 8 milionów wyświetleń (do sprawdzenia tutaj). Do tej pory ich dyskografia zawiera dwa mikstejpy („Indigoism” i „Lords Of Flatbush”) i jeden album długogrający „Cellar Door: Terminus Ut Exordium”, wydany w kwietniu 2014 r.

Bilety na koncert dostępne są na stronach go-ahead.pl, eventim.pl, ebilet.pl, ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.