Koncert Kings of Leon przełożony na 2021 rok

8 maja 2020
ok. 2 minut czytania

Kings of Leon to amerykański zespół rockowy, założony przez trzech braci i ich kuzyna Followill w 1999 roku. Nazwa zespołu wywodzi się od imion ojca i dziadka braci – obaj mieli na imię Leon. Grają w składzie: Caleb (gitara i wokal), Nathan (perkusja), Jared (gitara basowa) i Matthew (gitara).

Czwórka młodych mężczyzn Followill pochodząca z Tennessee zadebiutowała w 2003 roku EP-ką „Holy Holy Roller Novocaine”, a w ślad za nim na rynku ukazał się debiutancki album „Youth & Young Manhood”. Dzięki popularnemu singlowi „Molly’s Chambers” wydawnictwo zostało zauważone w Wielkiej Brytanii. Jednak to ich drugi krążek „Aha Shake Heartbreak” z 2004 roku sprawił, że grupa stała się europejską gwiazdą, a trzy piosenki podbiły listy przebojów w Wielkiej Brytanii. Album ukazał się w lutym 2005 roku, po czym Kings of Leon wyruszyli na tournée po kraju wraz z U2. Po koncertach zaczęli pracę nad trzecim krążkiem studyjnym „Because of the Times”. Ale dopiero czwarta płyta – „Only By The Night” z 2008 roku sprawiła, że zespół osiągnął w Europie, a zwłaszcza na Wyspach Brytyjskich, ogromną popularność. Stacje radiowe wciąż grały „Use Somebody” i „Sex on Fire”, które do dzisiaj są wizytówką zespołu. Kolejna płyta „Come Around Sundown” wydana została w październiku 2010 roku, a nagranie „Radioactive” pochodzące z tego albumu okazało się kolejnym światowym hitem, osiągając pierwsze miejsce list przebojów w piętnastu krajach, w tym USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii. Krążek został nominowany do nagrody Grammy w kategorii najlepszy album rockowy roku. Po przerwie zespół powrócił do studia nagrań w 2013 roku, wypuszczając szóstą płytę „Mechanical Bull”. Siódmy i jak dotąd ostatni album zespołu „WALLS” wydany został w październiku 2016 roku.

Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność. Pytania dotyczące biletów prosimy kierować na adres mailowy: [email protected] Bilety w sprzedaży na prestigemjm.com.