Koncertowa płyta Anity Lipnickiej

6 kwietnia 2017
ok. 2 minut czytania

Płyta zatytułowana „Na osi czasu” zarejestrowana została 3 grudnia 2016 roku w Łodzi. Dzieło jest podsumowaniem ubiegłorocznej trasy koncertowej i dwudziestu dwóch lat działalności artystki. Premierę wyznaczono na 11 kwietnia.

Na krążku znalazły się największe przeboje śpiewane przez Anitę na przestrzeni lat, we wszystkich konfiguracjach, a więc z płyt solowych, jak z i repertuaru Varius Manx. Dzieło zawiera również jeden utwór premierowy – ubiegłoroczny przebój, „Ptasiek” (do przypomnienia w wersji studyjnej tutaj).

Oto tracklista:
1. Wszystko się może zdarzyć
2. Pocałuj noc
3. Piękna i rycerz
4. Wstyd
5. Tokyo
6. Ballada dla śpiącej królewny
7. Hen, hen
8. Rzeko
9. Zabij mnie
10. I tylko noce
11. Trzecia zima
12. Zanim zrozumiesz
13. Ptasiek
14. Mosty
15. Piosenka księżycowa

Album dostępny będzie w sklepie internetowym Anitalipnicka.carton.pl. Zamówienia można składać już dziś.

Anita Lipnicka obecna jest na scenie od ponad 20 lat. Zaczynała jako wokalistka zespołu Varius Manx, z którym nagrała dwa albumy „Emu” (1994) i „Elf” (1995) oraz takie przeboje jak „Zanim zrozumiesz”, „Piosenka księżycowa” czy „Zabij mnie”. Solo zadebiutowała multiplatynową płytą „Wszystko się może zdarzyć” promowaną tytułowym singlem. Po kilku latach samodzielnych działań związała się – artystycznie i prywatnie – z Johnem Porterem. Ich wspólny longplay „Nieprzyzwoite piosenki” (2003) pokrył się platyną. Łącznie wszystkie płyty Lipnickiej rozeszły się w nakładzie 2 milionów egzemplarzy. Studyjną dyskografię gwiazdy zamyka krążek „Vena Amoris” z października 2013 roku.