Koncertowa płyta Black Sabbath w planach

10 kwietnia 2017
ok. 1 minuta czytania

Tony Iommi, gitarzysta formacji, udzielił niedawno wywiadu stacji BBC, w którym przyznał, że obecnie zajęty jest miksowaniem koncertowych nagrań Black Sabbath, dokonanych podczas pożegnalnej trasy. Konkretniej, z ostatniego koncertu w Birmingham, z soboty, 4 lutego 2017 roku. Jest możliwe, że ukażą się one w formie koncertowego albumu.

– Będziemy też nagrywać film dokumentalny. W tej chwili moim zadaniem jest przesłuchanie wszystkiego, co mamy zarejestrowane – powiedział Iommi.

Tony poza tym ma gotowych trochę nagrań solowych. Skomponował też fragment, który wykorzystano w serii „CSI”.

– Na pewno nie przestanę pisać muzyki. Jednak ponieważ mam za sobą walkę z rakiem, muszę do wszystkiego podchodzić ze spokojem. Czuję się świetnie, ale muszę regularnie się badać – dodał Anglik, nawiązując do choroby nowotworowej sprzed paru lat, z którą skutecznie walczył.

Artysta mówił już parokrotnie, że nie wyklucza, iż Black Sabbath nagra kiedyś płytę studyjną oraz zagra okolicznościowy koncert.

Ozzy Osbourne pracuje już nad płytą solową i ma w planach koncerty latem 2017 roku.

Black Sabbath powstał w 1968 roku. Zespół jest uważany za najważniejszego współtwórcę wielu odmian muzyki metalowej. Jego najsłynniejszy skład tworzyli Ozzy Osbourne, Tony Iommi, Geezer Butler i Bill Ward. Kapela nagrała 19 płyt studyjnych, z których ostatnią jest „13” z 2013 roku. W trakcie pożegnalnej trasy „The End” Black Sabbath odwiedził Polskę. Grupa zagrała w wypełnionej do ostatniego miejsca krakowskiej Tauron Arenie.