Koniec Daft Punk

22 lutego 2021
ok. 1 minuta czytania

Paryski duet odpowiedzialny za wiele tanecznych hitów ostatnich dekad pożegnał się z fanami za pomocą klipu \”Epilogue\”, w którym wykorzystano fragmenty filmu \”Electroma\” z 2006 roku.

Rzecznika kapeli Kathryn Frazier oficjalnie potwierdziła zakończenie działalności duetu. Nie podano powodu rozpadu kapeli.

Ich debiutancki album \”Homework\” z 1997 roku za sprawą kompozycji \”Around the World\” i \”Da Funk\” przybliżył światu brzmienie francuskiego house\’u. Wydany cztery lata później album \”Discovery\” stał się międzynarodowym przebojem i uczynił z francuskiego duetu międzynarodowe gwiazdy. Płyta, na której znalazły się takie utwory jak \”One More Time\” czy \”Harder, Better, Faster, Stronger\” spowodowała również, że Thomas Bangalter i Guy-Manuel de Homem-Christo stali się najbardziej poszukiwanymi producentami na świecie.

Ich ostatni album \”Random Access Memories\” ukazał się w 2013 roku. Francuzi nagrywając płytę skorzystali z wydatnej pomocy Pharrella Williamsa a także m.in. Nile\’a Rodgersa. Płyta okazała się ich największym sukcesem komercyjnym i przyniosła im 5 nagród Grammy. Z albumu pochodzi super przebój \”Get Lucky\”.