Koniec Slipknot?

16 czerwca 2010
ok. 1 minuta czytania

Przypomnijmy, że w maju zmarł basisty formacji, Paul Gray. Tym samym dalsze losy Slipknot stanęły pod znakiem zapytania. Taylor wyjawił, że na razie „jest zbyt wcześnie, by coś powiedzieć”.

Frontman przyznał także, że praca ze Stone Sour daje mu większą wolność artystyczną. – Pomimo różnorodności muzyki Slipknot, zawsze jest w niej pewna wspólna podstawa, co naprawdę uwielbiam. Przez pewien czas zdefiniowaliśmy gatunek i na pewno nigdy się od tego nie będę odcinał, jednak jest to dość hermetyczne granie. Owszem, zdarzały się eksperymenty, ale zawsze wracaliśmy do tego, co nas definiuje. W przypadku Stone Sour nie ma żadnych granic, żadnych wyznaczonych kierunków. Nie boimy robić się tego, czego naprawdę chcemy.

Nowy longplay Stone Sour, „Audio Secrecy”, ukaże się 7 września. Zestaw promuje nagranie „Mission Statement”, które przez 48 godzin można było bezpłatnie pobrać ze strony formacji. Po kawałek sięgnęło wówczas ponad 50 tysięcy fanów.

Nad produkcją czuwał Nick Raskulinecz, który nagrywał z kapelą również ostatni krążek, „Come What(ever) May” z sierpnia 2006 roku.

Dyskografię Slipknot zamyka album „All Hope Is Gone” z sierpnia 2008 roku.