Korn bojkotuje BP

10 czerwca 2010
ok. 1 minuta czytania

Zespół zapowiedział, że podczas nadchodzącej trasy nie będzie tankował paliwa pochodzącego z tej rafinerii. Muzycy zachęcają ponadto inne kapele, by poszły w ich ślady.

– Zdjęcia i wiadomości, które widzimy codziennie są straszne – wyjaśnia wokalista Jonathan Davis. – Musimy na swój sposób dać BP znać, że są konsekwencje takich postępowań. Chcemy w ten sposób przesłać wiadomość do BP i podobnych korporacji. Im wyższa będzie kara, tym większe szanse, że w przyszłości dołożą starań, by podobne katastrofy nie miały miejsca.

Koncern BP jest głównym odpowiedzialnym za wyciek ropy do Zatoki Meksykańskiej, który powstał 20 kwietnia na skutek uszkodzenia szybu naftowego po wybuchu na platformie wiertniczej. Plama rozciąga się już wzdłuż wybrzeży Luizjany, Missisipi, Alabamy i Florydy, a zbiera ją około półtora tysiąca statków. Według rządowych ekspertów do morza wycieka około 3 milionów litrów ropy dziennie.

13 lipca ukaże się nowy album ekologicznego bandu, „Korn III – Remember Who You Are”. 27 sierpnia Amerykanie zagrają w katowickim Spodku w ramach Metal Hammer Festival.