Korn i Mastodon na Impact Festivalu

20 grudnia 2012
ok. 2 minut czytania

Od czasu założenia zespołu w Bakersfield w Kalifornii na początku lat 90., Korn stał się jednym z najbardziej wpływowych grup ciężkiego grania. Sukces przyniosła im już imienna, debiutancka płyta z 1994 roku. Muzycy bardzo szybko zyskali miejsca w sercach fanów na całym świecie. Ich trzecia muzyczna propozycja z 1998 roku „Follow the Leader” z przebojami „Freak on a Leash” i „Got the Life” była doskonałym pomostem między hip-hopem i heavy metalem. Slipknot, Staind, Disturbed i wiele innych czerpało z Korn inspiracje. Ponadto, zespół zdobył dwie nagrody Grammy – w kategorii Best Short Form Video za „Freak on a Leash” z Follow the Leader i w Best Metal Performance za „Here to Stay” z wydanego w 2002 roku „Untouchables”.

„The Path of Totality” to tytuł ostatniego albumu studyjnego grupy. Longplay wypełniony elementami elektroniki i dubstepu, zapoczątkował nowy kierunek dla muzyki ciężkiej. – To metal przyszłości – deklaruje wokalista Jonathan Davis. – Mieszamy metal i muzykę electro, czego teoretycznie nie powinno się robić. Od pierwszego dnia Korn jest wyjątkiem od reguły, eksperymentuje i próbuje zabrać muzykę w różne miejsca.

Mastodon tak naprawdę nigdy nie zrobił nic w tradycyjny sposób. Zespół z Atlanty w stanie Georgia stworzył własną markę wysoko wykwalifikowanego hard rocka ponad dekadę temu, gdy inni odgrzewali metal z lat 80. Mastodon udał się w kierunku genialnych albumów koncepcyjnych podczas gdy większość świata muzycznego skupiała się na robieniu singli. Kapela otrzymała mnóstwo pozytywnych opinii od krytyków i publicznych pochwał od takich ikon jak Metallica, The Melvins, The Flaming Lips czy Cee Lo Green.

„The Hunter” – ostatni album wydany przez Mastodon – razem z poprzednimi płytami „Remission”, „Leviathan”, „Blood Mountain” i „Crack the Skye” – pomógł ukształtować hard rock w XXI wieku.

Na 2 scenach Impact Festivalu 2013 planowane są występy minimum 8 zespołów.

Dotychczas udział potwierdzili Rammstein, Behemoth, Slayer, Ghost, 30 Seconds To Mars i Airbourne.

Bilety już dostępne są w sprzedaży na LiveNation.pl w cenach:
Bilet jednodniowy:
209 zł – płyta
385 zł – trybuny
385 zł – płyta (early entrance)
880 zł – VIP

karnet:
330 zł – płyta i osoby niepełnosprawne
583 zł – trybuny
583 zł – płyta (early entrance)
1350 zł – VIP