Kortez śpiewa z Mashą Qrellą

22 lutego 2018
ok. 2 minut czytania

Piosenka \”Like Father Like Son\” znalazła się na limitowanej edycji drugiego albumu Korteza \”Mój Dom\” i pochodzi ze wspólnego koncertu, który odbył się 10 września 2017 roku w Teatrze Nowym w ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Wideo można obejrzeć poniżej.

Kortez i Masha Qrella spotkali się w 2016 roku podczas trasy promującej płytę \”Bumerang\”. Spędzili wtedy ze sobą blisko dwa miesiące i zagrali ponad 30 koncertów. Większość utworów, które trafiły na edycję limitowaną \”Mojego domu\” powstała podczas trasy, w czasie prób i w pokojach hotelowych, a także w trakcie pamiętnej sesji w nocy z 13 na 14 października 2016 roku w warszawskim studio Jazzboy.

Masha Qrella to berlińska artystka o niemiecko-rosyjskich korzeniach od lat związana z tamtejszą sceną niezależną. Tworzy delikatne, melodyjne piosenki w stylistyce indie popu z domieszką zmysłowej elektroniki. Jej płyta \”Keys\” miała polską premierę na początku września ubiegłego roku.

Kortez to polski muzyk, który naprawdę nazywa się Łukasz Federkiewicz. Jest kompozytorem, wokalistą, gitarzystą, pianistą, gra także na puzonie. Obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem z którego umiejętnie korzysta. Zadebiutował we wrześniu 2015 roku albumem \”Bumerang\”, który pokrył się platyną. Z płyty pochodzą single \”Zostań\”, \”Od dawna już wiem\” i \”Z imbirem\”. Muzyk został też wyróżniony Fryderykiem w kategorii fonograficzny debiut roku oraz \”Mateuszem\” Trójki za debiut. Jego najnowszy album \”Mój dom\” ukazał się 3 listopada.