Kosmiczna premiera nowego singla Coldplay. Posłuchaj \”Higher Power\”

7 maja 2021
ok. 1 minuta czytania

Muzycy przygotowali również specjalny występ z udziałem tańczących hologramów kosmitów, wykonując \”Higher Power\” i przekazując zapis nagrania Pesquetowi, który premierowo zaprezentował piosenkę na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Po premierze singla, artyści porozmawiali z astronautą na temat podobieństw między życiem w trasie, a życiem na Stacji Kosmicznej. Poruszyli także kwestię kruchości Ziemi, a ponadto członkowie Coldplay zapytali Pesqueta, czy napotkał obcych.

– \”Higher Power\” to utwór, którego melodia powstała na małym keyboardzie i zlewie w łazience na początku 2020 roku – napisali o piosence w mediach społecznościowych. – Został wyprodukowany przez Maxa Martina, który jest prawdziwym cudem wszechświata.

Premierę singla poprzedziła globalna kampania promująca, podczas której tajemnicze symbole były wyświetlane w miastach na całym świecie. Enigmatyczne znaki zostały również zauważone na budynku Warsaw Spire i udostępnione na oficjalnych social mediach zespołu.

Coldplay ma w dorobku osiem studyjnych płyt. Premiera ostatniego albumu formacji Chrisa Martina, \”Everyday Life\”, odbyła się w listopadzie 2019 roku.