Kozackie kontrasty Farben Lehre

31 sierpnia 2012
ok. 1 minuta czytania

Tym razem muzycy zaprosili do studia wielu wyjątkowych gości. Łącznie podczas sesji nagraniowej w warszawskim studio Serakos pojawiło się 14 artystów.

Wokalu użyczyli m.in. Anja Orthodox z Closterkeller, Gutek z Indios Bravos oraz Kamil Bednarek, młoda nadzieja polskiej muzyki reggae. Z kolei instrumentalnie całe przedsięwzięcie wsparli swoimi dźwiękami tacy muzycy jak szalony skrzypek czyli Michał Jelonek, grający na akordeonie i udzielający się w chórkach Lolek (Enej), nietuzinkowy gitarzysta Mariusz Kumala (Closterkeller) czy udzielający się tym razem na fujarce Przemek Zwias z formacji Akurat.

Pod tym adresem można sprawdzić utwór „Kontrasty” w wersji zwanej przez twórców kozacką. W nagraniu pojawiają się Piotr „Lolek” Sołoduch (akordeon, wokal).

Z kolei tutaj można sprawdzić singel „Anioły i demony” z gościnnym udziałem Piotra „Gutka” Gutkowskiego (wokal), Przemka „Pastucha” Zwiasa (fujarka), Dominika Hałki (klawisze), Kamila Bednarka (klawisze), Moniki Biczysko (chórki), Martyny Gąsiorek (chórki), Nikoli Wardy (chórki) i Korneli Bednarek (chórki).

„Achtung 2012” to, jak zapewniają muzycy, bardzo zróżnicowane dzieło. Tekstowo Wojciech Wojda z jednej strony krytykuje, atakuje oraz piętnuje pewnego rodzaju postawy czy codzienne sytuacje, a z drugiej próbuje zaszczepić w słuchaczu sporą dawkę optymizmu i radości życia. Tytuł „Achtung 2012” nawiązuje do przepowiedni Majów o nadchodzącym w tym roku końcu świata.

Wydawcą jest Lou & Rocked Boys.

Poprzednie dzieło punkowej formacji to „Ferajna” z października 2009 roku.