„Kraina lodu 2” nadal na czele

2 grudnia 2019
ok. 2 minut czytania

Animacja zarobiła w USA podczas świątecznego weekendu 85 milionów dolarów. Dochód całkowity to już 287 milionów dolarów, a na całym świecie aż 738 milionów dolarów. Miliard zostanie przekroczony w tym tygodniu.

Całkiem dobrze poradził sobie film „Na noże”. Słynny autor powieści kryminalnych Harlan Trombley zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85. urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw Benoit Blanc. Dzień przed fatalnym zejściem Trombleya w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem całej jego dość szczególnej rodziny. Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich, łącznie z najbardziej oddaną służącą denata. Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań. Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie. Okazji podczas urodzin seniora rodu nie brakowało także nikomu, ale sprawca może być tylko jeden. Zamknięci w luksusowej posiadłości, poddani nieszablonowym metodom śledczym Blanca, bliscy Trombleya zmuszeni są do podjęcia morderczej gry, której wynik pozostanie do ostatniej chwili zagadką. W filmie Riana Johnsona zagrali Daniel Craig, Chris Evans, Ana de Armas, Jamie Lee Curtis, Toni Collette, Don Johnson, Michael Shannon oraz Christopher Plummer. Dochód z weekendu to 27 milionów dolarów.

Druga nowość weekendu to obraz „Queen & Slim”, który zarobił 11,7 milionów dolarów. „Queen & Slim” to opowieść o parze, która została zatrzymana przez policję i o tym jak ta chwila wpłynęła na ich życie. W filmie grają Daniel Kaluuya i Jodie Turner-Smith. Film porównywany jest do takich klasyków jak „Bonnie i Clyde” czy „Thelma i Luiza”. Scenariusz napisała autorka „Ready Player One” Lena Waithe, a za reżyserię odpowiada Melina Matsoukas, dla której jest to kinowy debiut. W filmie grają także Chloë Sevigny, Indya Moore, Bokeem Woodbine, Thom Gossom Jr. oraz znany z Red Hot Chili Peppers, Flea.

Oto Top 10:
1. „Kraina lodu 2” – 85,3 mln dolarów
2. „Na noże” – 27 mln dolarów
3. „Le Mans ’66” – 13,2 mln dolarów
4. „Cóż za piękny dzień” – 11,8 mln dolarów
5. „Queen & Slim” – 11,7 mln dolarów
6. „21 Bridges” – 5,8 mln dolarów
7. „Playing with Fire” – 4,2 mln dolarów
8. „Midway” – 4 mln dolarów
9. „Joker” – 2 mln dolarów
10. „Last Christmas” – 2 mln dolarów