Krakowski koncert Johna Granta odwołany

16 września 2016
ok. 2 minut czytania

– Metal Mind Productions z przykrością informuje, że w związku z nieprzewidzianymi okolicznościami krakowski koncert Johna Granta, który miał się odbyć 7 listopada w klubie Kwadrat, zostaje odwołany. Artysta wystąpi tylko w Warszawie – czytamy w komunikacie organizatorów. – Bilety na krakowski koncert można zwracać w punktach sprzedaży, bądź na ich podstawie wziąć udział w koncercie w Warszawie.

John Grant na początku swojej kariery występował, jako członek pochodzącej z Denver i grającej alternatywnego rocka kapeli The Czars. Kiedy w 2004 roku kapela rozpadła się, Grant wziął urlop od muzyki. Na scenę wrócił w 2010 roku ze swoim solowym albumem „Queen Of Denmark”.

Kilka lat temu Grant przeprowadził się na Islandię, gdzie przy współpracy z „Biggi Veirą” (Gus Gus) powstał jego drugi album „Pale Green Ghosts”, na którym w utworze „GMF” gościnnie zaśpiewała Sinéad O’Connor. Krążek umocnił pozycję Granta na muzycznej scenie, znalazł się w pierwszej piątce najlepszych płyt w notowaniach takich magazynów jak „MOJO”, „The Guardian” czy „Uncut”. Artysta został również nominowany do nagrody BRITS 2014 w kategorii Best International Male Solo Artist.

W 2014 roku Elton John z okazji 40-lecia na muzycznej scenie wydał album „Good Bye Yellow Brick Road”, na którym Grant zaśpiewał piosenkę „Sweet Painted Lady”.

W 2015 roku ukazał się trzeci solowy album artysty zatytułowany „Grey Tickles, Black Pressure”. Na płycie gościnnie wystąpili Tracey Thorn (Amanda Palmer, Everything but the Girl) i perkusista Budgie (Siouxsie and the Banshees).