Kreator i bogowie przemocy

18 października 2016
ok. 1 minuta czytania

Płyta, następczyni „Phantom Antichrist” z 2012 roku, będzie nosić tytuł „Gods Of Violence”. Jej zapowiedź znajduje się na specjalnej stronie internetowej Godsofviolence.com i można ją zobaczyć klikając tutaj.

Kompozycje z nowej płyty Kreator być może wykona podczas kolejnej wizyty w Polsce, do której dojdzie 15 lutego 2017 roku w warszawskiej Progresji. Oprócz niemieckiej formacji wystąpią także Sepultura, Soilwork oraz Aborted. – To będą spektakularne koncerty, obiecuję! – zapewnia Mille Petrozza, lider, wokalista i gitarzysta Kreator.

Obok Sodom i Destruction kapela Millego jest pionierem niemieckiej szkoły thrash metalu, która wciąż inspiruje kolejne pokolenia młodych muzyków chcących grać ostrą muzykę. Oprócz kapitalnych riffów i gnającej przed siebie sekcji rytmicznej, najważniejszą cechą charakterystyczną stylu Kreator jest jedyny w swoim rodzaju „szczekający” wokal Petrozzy.

„Pleasure To Kill”, „Terrible Certainty”, „Coma Of Souls”, „Violent Restitution”, „Enemy Of God” – to zaledwie kilka klasyków w dorobku jednej z największych legend światowego thrash metalu, pochodzącej z niemieckiego Essen grupy, istniejącej od 32 lat. Całą jej historię z obecnego składu może opowiedzieć tylko Mille, choć początki pamięta także perkusista Jürgen „Ventor” Reil, który w latach 90. zrobił sobie kilkuletnią przerwę od grania.