Kristen Stewart nakręciła Chvrches

30 kwietnia 2017
ok. 1 minuta czytania

Szkocka formacja zarejestrowała inną wersję własnej piosenki „Down Side Of Me” z płyty „Every Open Eye”. Nagranie powstało w ramach wsparcia organizacji Planned Parenthood, której celem jest propagowanie świadomego rodzicielstwa, edukacji seksualnej, dostępu do antykoncepcji i aborcji, walki z chorobami przenoszonymi drogą płciową.

– Powinniśmy wierzyć, że nasze władze robią wszystko dla naszego dobra, a jeśli tak nie jest, że zostaną za to osądzeni – opowiada o piosence wokalistka, Lauren Mayberry. – Wierzę, ze wszyscy jesteście tacy, jak mówicie.

Wideo do kawałka, które wyreżyserowała popularna aktorka, przedstawia intymne ujęcia zespołu w studiu. Z efektem można zapoznać się tutaj.

Piosenka ukaże się na siedmiocalowym winylowym singlu, a dochód z jej sprzedaży zasili Planned Parenthood. Inni artyści, którzy poparli organizację, to między innymi Björk, Bon Iver, Sleater-Kinney.

Grupa z Glasgow zadebiutowała w 2013 roku dziełem „The Bones of What You Believe”, z którego pochodziły single „Recover” i „Gun”. Ostatnia, druga płyta Chvrches to „Every Open Eye”. Longplay miał premierę 25 września 2015 roku.

Kristen Stewart, która zdobyła popularność dzięki sadze „Zmierzch”, w ostatnich latach grała przede wszystkim w dramatach. Można ją było oglądać m.in. w „Sils Maria”, „Certain Women” czy „Przebudzonych”.