Kroki chcą się wydostać z podwodnego świata

13 maja 2021
ok. 1 minuta czytania

Do utworu powstał teledysk autorstwa Michała Sierakowskiego i wokalisty zespołu Jakuba Goleniewskiego.

Zespół Kroki, który jest połączeniem trzech muzycznych światów, tworzą producent Szatt, wokalista Jaq Merner i basista Paweł Stachowiak. Mimo dłuższej przerwy, panowie działali nad solowymi rzeczami i udzielali się w różnych muzycznych projektach – Szatt wydał album \”Bloom\”, Jaq Merner pojawił się w kawałku \”O Lataniu\” Rasmentalismu, a Paweł Stachowiak jest gitarzystą w jazzowym projekcie EABS.

W 2016 roku ukazał się debiutancki materiał zespołu zatytułowany \”Stairs\”. EP-ka zachwyciła brzmieniami, harmoniami i emocjami. Trzy lata później Kroki wydały \”Controlled Chaos\” – album złożony z 12 utworów, określany jako swego rodzaju pamiętnik, który opowiada o niedoskonałych ludziach, przepełnionych skrajnymi emocjami. Teraz przyszedł czas na \”Underwater\” – nowy, krótkogrający materiał, którego zapowiedzią jest utwór o tym samym tytule.

– Czasem czujemy, że jesteśmy w miejscu, w którym nie potrafimy swobodnie oddychać – mówią muzycy o \”Underwater\”. – Chcemy się stąd wydostać, wbrew innym ludziom, którzy przedstawiają nam swoją wizję naszego życia. Opinia innych może nas zarówno zmotywować do działania jak i spowodować, że stoimy w miejscu. \”Underwater\” to zamglony, podwodny świat, z którego chcemy się wydostać.