„Król lew”: Beyoncé przyjaciółką Simby

31 marca 2017
ok. 2 minut czytania

Nad nową wersją filmu pracuje reżyser Jon Favreau („Księga dżungli”). Na razie informacji na temat produkcji jest niewiele – wiadomo, że powstaje dla Disneya i że z ekranu znowu popłyną znane i lubiane melodie. Jeżeli zaś chodzi o obraz, opierać się ma na aktorach wspieranych przez animację komputerową i efekty specjalne.

James Earl Jones ponowni użyczy głosu Mufasie. Donald Glover („Atlanta”), który fanom muzyki jest znany jako Childish Gambino, pojawi się w roli Simby. Jego przyjaciółkę Nalę miałby właśnie zagrać Beyoncé.

Na razie Disney próbuje dopasować grafiki, tak by gwiazda, która jest w ciąży z bliźniętami, mogła wziąć udział w dubbingu. Jeśli wokalistka przyjęłaby rolę, byłby to jej pierwszy udział w animacji od czasu produkcji „Epic”, gdzie użyczyła głosu królowej Tarze.

Film „Król lew” oryginalnie na ekrany kin wszedł w 1994 roku i zdobył dwa Oscary. Przez krytyków bajka opisywana była jako przeznaczone dla dzieci połączenie „Hamleta” i „Makbeta”.

Dzieło doczekało się kontynuacji „Król Lew II: Czas Simby” oraz „Król Lew III. Hakuna Matata”.

Beyoncé karierę zaczynała jako członkini żeńskiej grupy R&B, Destiny’s Child. Od 2003 roku działa na własny rachunek i jest dziś jedną z najpopularniejszych, najbardziej wpływowych gwiazd popu/R&B. Na koncie ma 6 studyjnych albumów. Ostatni z nich, „Lemonade”, miał premierę 23 kwietnia 2016 roku. W ciągu blisko 20 lat na scenie Amerykanka sprzedała ponad 100 milionów płyt jako solistka i 60 milionów z Destiny’s Child.