Kruk i Wojtek Cugowski: Klip i koncert

24 czerwca 2021
ok. 2 minut czytania

– Utwór \”Rat Race\” to taki czarny koń naszej płyty \”Be There\”, który jako pierwszy singiel wywołał na listach przebojów wiele emocji i poprowadził nas niejednokrotnie na podium – mówi gitarzysta Kruka, Piotr Brzychcy. – Decyzja o tym, do którego utworu w pierwszej kolejności mamy zrobić klip, była zatem jednoznaczna. Dąbrowa Górnicza i Fabryka Pełna Życia wykazała się inicjatywą i zaproponowali stworzenie takiego teledysku. Aleksander Kozłowski i ekipa Przedmarańcza, z którym współpracowaliśmy po raz pierwszy, pokazał nam, czym jest moc i energia przy tworzeniu obrazu do naszej muzyki. Wyciągnął z nas wszystkie siły, jakie mogliśmy z siebie wykrzesać i jesteśmy niesamowicie zadowoleni z tej współpracy.

– Miejsce zdjęć to nieczynna fabryka, która tworzy doskonałą, industrialną scenografię, oddając jednocześnie charakter naszej muzyki – uzupełnia Wojtek Cugowski. – Album \”Be There” ukazał się 14 kwietnia, przynosząc sporo pozytywnych recenzji w prasie branżowej, na portalach muzycznych, a także wiele pozytywnych komentarzy od Fanów zespołu Kruk, dla których nasza współpraca jest z pewnością dużym zaskoczeniem, mam nadzieję, pozytywnym. W obecnej chwili pracujemy nad tym, by jesienią bieżącego roku ruszyć w trasę promocyjną płyty \”Be There”, koncerty to najlepszy sposób na właściwy odbiór muzyki rockowej, to bezpośrednie spotkanie z Fanami, którego nie możemy się doczekać.”

Wideo do utworu \”Rat Race\” zobaczyć będzie można podczas specjalnego eventu w Dąbrowie Górniczej, nie zabraknie także niespodzianek dla fanów, w tym wyjątkowego koncertu dla zgromadzonej publiczności.

Po premierze teledysku odbędzie się spotkanie z zespołem, podczas którego artyści będą odpowiadali na pytania dziennikarzy i fanów. Spotkanie poprowadzi Michał Syska. Będzie także możliwość zdobycia autografów muzyków oraz zakupu płyty.

A po spotkaniu – prawdziwa gratka dla fanów! Na scenie onLemon przed budynkiem warsztatu FPŻ po raz pierwszy usłyszeć będzie można wybrane utwory z najnowszego kruczego krążka na żywo.

Ze względu na obostrzenia związane z obecną sytuacją pandemiczną – obowiązujący limit osób w Warsztacie to 90 os.).

Najnowszy album Kruka & Wojtka Cugowskiego \”Be There\” ukazał się 14 kwietnia. Znalazło się na nim osiem kompozycji, a teksty napisał i zaśpiewał Wojtek Cugowski.